Пари Сен Жермен преодоля Ница и достигна до полуфиналите в турнира за Купата на Франция3Фото© gong.bg

, 6 новини, 1 прегледа

Отборът на Пари Сен Жермен победи Ница с 3:1 като домакин в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Франция по футбол и се класира за полуфиналите, където ще срещне тима на Рен.

В другия полуфинал се противопоставят Олимпик Лион и втородивизионният Валансиен.

Килиан Мбапе, Фабиан Руис и Бералдо се разписаха за домакините, а Гаетан Лаборд бе точен за Ница.

Мбапе изведе Пари Сен Жермен напред в 14-ата минута, оползотворявайки отлично извеждащо подаване от испанеца Фабиан Руис. В 25-ата минута пак Килиан Мбапе застраши вратата на Ница, но уцели десния страничен стълб.

Фабиан Руис обаче не сгреши в 33-ата минута и покачи на 2:0 в полза на парижани след чудесен пас на Усман Дембеле, който се възползва от грешка на вратаря на Ница.