Каменова с титлата, Чуканова спечели сребърен медал на Европейското първенство по бокс - Труд7Фото© gong.bg

, 11 новини, 1 прегледа

Третата в света и трикратна вицешампионка по бокс на Стария континент Светлана Каменова спечели първата си европейска титла, триумфирайки в категория до 57 килограма при жените на шампионата в сръбската столица Белград.

Каменова, която след по-малко от три месеца ще боксира и на Олимпийските игри в Париж, показа много добра игра от дистанция срещу рускинята Дария Абрамова. С премерени действия, точни комбинации и отличен усет при движението с крака тя установи превес. Националката натрупа аванс след първите два рунда и със самочувствие затвори срещата за успех с 5:0 гласа (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27), съобщи БНТ.

По-рано днес друга от националките Златислава Чуканова остана със сребърен медал на Европейското първенство.