site.btaПари Сен Жермен преодоля Ница, достигна до полуфиналите в турнира за Купата на Франция

снимка: Aurelien Morissard /AP Photo

Отборът на Пари Сен Жермен победи Ница с 3:1 като домакин в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Франция по футбол и се класира за полуфиналите, където ще срещне тима на Рен.

В другия полуфинал се противопоставят Олимпик Лион и втородивизионният Валансиен.

Килиан Мбапе, Фабиан Руис и Бералдо се разписаха за домакините, а Гаетан Лаборд бе точен за Ница.

Мбапе изведе Пари Сен Жермен напред в 14-ата минута, оползотворявайки отлично извеждащо подаване от испанеца Фабиан Руис. В 25-ата минута пак Килиан Мбапе застраши вратата на Ница, но уцели десния страничен стълб.

Фабиан Руис обаче не сгреши в 33-ата минута и покачи на 2:0 в полза на парижани след чудесен пас на Усман Дембеле, който се възползва от грешка на вратаря на Ница.

Гостите намалиха изоставането си на 1:2 само четири минути по-късно. Гаетан Лаборд бе на точното място в 37-ата минута и реализира за Рен.

Бразилецът Бералдо оформи крайния резултат в 60-ата минута след прецизен изстрел с глава за 3:1 в полза на Пари Сен Жермен.