Вики Томова започна с победа в Италия© actualno.com

Вики Томова започна с победа в Италия

, 4 новини, 1 прегледа

Първата ракета на България при жените Виктория Томова стартира с победа на турнира по тенис на клей WTA 125 в Парма (Италия) с награден фонд 100 хиляди евро. Състезателката ни надви участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Елеонора Алвизи със 7:5, 1:6, 6:0 за 2:11 часа.

Общо седем пробива направиха двете в първия сет, но българката взе подаването на съперничката си в 12-ия гейм, за да поведе в резултата. Във втората част Алвизи доминираше и загуби само един гейм. В третия сет обаче поставената под номер 4 в схемата Томова спечели шест поредни гейма и затвори двубоя с първия си мачбол.

ПРЕДИ МЕСЕЦ: Прекрасно! Титла за Виктория Томова от турнира в Чикаго

Представителката ни заработи 15 точки за световната ранглиста и 1740 евро, а следващата й противничка ще бъде победителката от срещата между Далила Якупович (Словения) и Ерика Андреева (Русия).