Спартак Плевен се класира за финала на Купата на България за първи път от 28 години6Фото© gong.bg

, 7 новини, 1 прегледа

Спартак Плевен се класира на финала за Купата на България по баскетбол при мъжете след успех над шампиона Балкан със 76:60 (20:15, 16:20, 18:15, 22:10) в първия полуфинален двубой в "Арена Бургас", където се провеждат мачовете от топ 8 в турнира.

Воденият от старши треньора Любомир Минчев тим ще се изправи в спор за трофея в неделя срещу победителя от срещата между домакина Черноморец и Рилски спортист във втория полуфинал, който предстои днес от 19:00 часа. За последно баскетболният отбор от Плевен игра финал през 1996 година под името Плама Плевен и триумфира в състезанието.

Двата тима изиграха сравнително равностоен сблъсък, преминал с леко превъзходство на плевенчани, до последната четвърт, в която Спартак напълно владееше събитията. Балкан изоставаше само с точка на почивката - 35:36, а след 30 минути игра резултатът бе 54:50 в полза на състава от Плевен.