Реал Мадрид спази традицията - да екзекутира съперника в Шампионска лига след разгром в първия мач - Труд23Фото© gong.bg

, 28 новини, 2 прегледа

Наполи подлуди феновете си от радост и се класира на 1/4-финал в Шампионската лига. Италианският тим отстрани Айнтрахт (Франкфурт) след успех с 3:0 в реванша от 1/8-финалите на стадион "Диего Армандо Марадона". "Партенопеите" спечелиха с 2:0 при визитата си в Германия и продължават напред в турнира.

Под Везувий вратарят на гостите Трап с отличните си изяви спаси тима си от по-тежка загуба, но в 45-ата + 2-ата минута на първата част капитулира, след като Виктор Осимен отбеляза за 1:0. Отново той бе точен и в 53-ата минута, а точка на спора сложи Пьотр Желински в 64-ата минута от дузпа.

Мачът беше белязан от безредици по улиците, които бяха предизвикани от сбиване между феновете на Аталанта и Айнтрахт, които се съюзиха срещу полицията и тези на Наполи. Вероятно утре ще има повече подробности за ранени привърженици и униформени.