Манчестър Сити се изправя срещу Челси в мач от полуфиналите в ФА Къп3Фото© gong.bg

Манчестър Сити се изправя срещу Челси в мач от полуфиналите в ФА Къп

, 4 новини, 2 прегледа

Манчестър Сити се класира на финал в турнира за ФА Къп, след като победи Челси с минималното 1:0 в първия 1/2-финал в надпреварата. Единственото попадение в срещата падна в заключителните минути на мача и бе дело на Бернардо Силва. В спор за трофея „гражданите“ ще се изправят срещу победителя от двойката Ковънтри – Манчестър Юнайтед, които играят утре.

В началните минути на срещата Челси бе по-агресивният отбор и създаде две добри положения, но с пропуски се отчетоха Джаксън и Палмър. Малко по-късно Сити можеше да отбележи, но Фил Фоудън стреля покрай вратата. Челси продължи да натиска, но така и не успя да стигне до така важното попадение.

Манчестър Сити отправи първия си точен удар в срещата в 53-ата минута, когато Фоудън бе изведен на добра позиция срещу Петрович, но стражът на Челси спаси. Последва размяна на атаки, които обаче не доведоха до нещо по-интересно пред една от двете врати. В 69-ата минута Жереми Доку стреля опасно, но вратарят на гостите се намеси отлично.