2Фото© actualno.comФранция потвърди първи случай на ебола при лекар, завърнал се от Конго
, 5 новини, 0 прегледа
Франция съобщи за първи случай на ебола в страната по време на настоящата епидемия в Демократична република Конго, след като лекар, завърнал се от хуманитарна мисия в африканската държава, е дал положителен тест за вируса, предава "Ройтерс".
Здравното министерство съобщи в сряда, че пациентът е поставен под изолация, а властите са започнали проследяване на контактите му с цел ограничаване на риска от разпространение на заболяването.
В изявление на министерството се посочва, че рискът за населението в Европа като цяло остава нисък.
Случаят идва на фона на продължаващата епидемия от ебола в Конго. По данни на Световната здравна организация заболяването е заразило над 1000 души и е причинило смъртта на 267 от тях.