Фенове на Пари Сен Жермен и Олимпик Лион се биха на бензиностанция преди финала за Купата на Франция5Фото© gong.bg

, 7 новини, 3 прегледа

Отборът на Пари Сен Жермен спечели 15-ата Купа на Франция в историята си след победа на финала с 2:1 срещу Олимпик Лион.

С успеха парижани записаха дубъл във Франция в първия сезон начело на тима за треньора Луис Енрике.

ПСЖ реши мача до почивката, когато вкара и двата гола. Усман Дембеле откри резултата в 23-а минута, когато засече с глава центриране на Нуно Мендеш. 11 минути по-късно Дембеле асистенция за Фабиан Руис, който при втория опит с добавка реализира за 2:0.

Лион се върна в мача десетина минути след почивката, когато Джейк О'Брайън засече топката в мрежата след центриране на корнер.