Директорът на полицията в Русе е нападнат в гръб, заради което се озовава в болница, каза вътрешния министър Даниел Митов4Фото© nova.bg

Директорът на полицията в Русе е нападнат в гръб, заради което се озовава в болница, каза вътрешния министър Даниел Митов

, 7 новини, 1 прегледа

Искам да уточня нещо ключово - човекът, който отива до шофьорското място, не е директорът на областната дирекция. Директорът стои встрани и разговаря с другия пътник в автомобила. Когато започва опитът за саморазправа, той се намесва, за да предотврати ескалация на конфликта, което е и негов служебен дълг като полицай. Именно тогава директорът е нападнат в гръб и са му нанесени тежки удари. Това заяви вътрешният министър Даниел Митов по повод изтеклите записи от побоя над полицейския шеф на МВР - Николай Кожухаров.

Министърът е категоричен, че кадрите потвърждават изцяло версията на МВР, а информациите в медиите са манипулативни и конспиративни теории.

Зам.-министърът на МВР за видеото от Русе: На камерите се вижда, че скоростта на автомобила е превишена