Българският национал Димитър Митов и Сейнт Джонстън остават в зоната на плейофите за оставане във Висшата шотландска лига3Фото© gong.bg

, 6 новини, 0 прегледа

Сейнт Джонстън и българският вратар Димитър Митов остават в зоната на плейофите във Висшата лига на Шотландия. В 37-ия кръг на първенството "светците" направиха равенство 1:1 пред собствена публика с прекия си конкурент Рос Каунти.

Националът на България беше титуляр за домакините и остана на терена 90 минути. 27-годишният Митов спаси опасен шут на Саймън Мъри през първата част, както и опит за гол с глава от близка дистанция на Джордж Хамрън.

В 28-ата минута гостуващият отбор взе преднина в резултата, когато точен беше Ян Данда.

Само четири минути след това Димитър Митов направи двойно спасяване след последователни удари на Хармън и Мъри.