Берое и Спартак Варна завършиха 1:1 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига. Евандро изведе гостите напред в резултата в 20-ата минута, а Серкан Юсеин изравни 4 минути преди почивката. Равенството остави "соколите" на дъното в класирането и като че ли и последноте надежди за оцеляване рухнаха. Точката пък почти сигурно ще остави Берое в елита и догодина.
Домакините започнаха много активно и още в 6-ата минута можеха да поведат. Центриране на Симеон Мечев бе отклонен от Васил Василев към Макс Челич, който с глава насочи топката към вратата, но Фигейредо успя да я отклони в напречната греда.

Изненадващо варненци удариха първи. В 20-ата минута Виктор Митев отне топката и постави началото на контраатака с подаване към Лерой Микелс. С мощен пробив по левия фланг германецът спечели много терен, а след това с прецизен пас изведе Евандро сам срещу Караджов и бразилецът с лекота откри - 0:1.

Секунди по-късно Спартак пропусна да удвои, след като Иван Йорданов с пета поднесе топката на Денис Баланюк, но този път Караджов не позволи да бъде преодолян. Неуспешен опит да изненада стража на домакините в 30-ата минута пък направи Ивей Ромееш с шут от дистанция.

Серкан Юсеин върна настроението на домакините с изравнителен гол в 41-ата минута. Той се разписа с техничен удар от границата на наказателното поле, който матира плонжиралия Фигейредо - 1:1.

Първата възможност след почивката бе за гостите. В 55-ата минута Лерой Микелс с красив параболичен удар изненада Караджов и за късмет на вратаря на Берое топката облиза напречната греда и излезе в аут.

"Соколите" продължиха да са по-активни и в 65-ата минута хубав рейд през центъра на Иван Йорданов завърши с подаване наляво към Лерой Микелс. Най-опасният играч на гостите финтира играч на домакините и шутира мощно по диагонала, но неточно. В 71-ата минута целият отбор на Спартак заедно с хората на скамейката скочиха за неотсъдено нарушение срещу резервата Даниел Начев точно пред наказателното поле. Пет минути след това пред Берое се откри шанс след хубаво центриране на Ромарио.  Калоян Кръстев стреля с глава, но Фигейредо изби, а  добавката на Клайдер Машедо излезе в аут.

Дълбоко в добавеното време гостите получиха право да изпълнят фал, а в атака се включи и вратаря Фигейредо. Центрирането на Иван Йорданов доведе до меле в наказателното поле, при което топката все пак стигна до Жоао Марио, но той стреля над вратата.

БЕРОЕ - СПАРТАК ВАРНА 1:1