Англия взе своето срещу Хърватия и започна с успех на Евро 2020© dnes.bg

Англия взе своето срещу Хърватия и започна с успех на Евро 2020

, 4 новини, 0 прегледа

Англия стартира с минимална победа с 1:0 над световния вицешампион Хърватия в група D на Евро 2020. Единственото попадение за домакините на Уембли вкара Рахим Стърлинг, който се възползва от грешки в защитата на противника в 57-ата минута.

Като цяло срещата беше предимно позиционна и с тактическо надлъгване, а в крайна сметка Англия си върна за поражението на полуфинал на Световното първенство в Русия преди три години.

Мачът започна с атаки на англичаните, като още в 6-ата минута можеха да стигнат до гол. Рахим Стърлинг изнесе много бързо топката през центъра, комбинира с Фил Фодън на дясно. Фодън стреля добре към далечния ъгъл, но прати топката в гредата. Малко след това и Ливакович на вратата на хърватите трябваше да спасява, след като Калвин Филипс стреля от въздуха от границата на наказателното поле.