3| 2450 |27.04.2024 НОВИНИ

ЦСКА надви Левски с 3:1

.
Източник: БГНЕС
Отборът на ЦСКА спечели с 3:1 мача с Левски от 31-ия кръг на efbet Лига, част от плейофите на първенството.

„Армейците“ се наложиха с 3:1 над „сините“ в дерби от първия плейофен кръг на efbet Лига, играно на Националния стадион „Васил Левски“.

ЦСКА бе тотален господар на терена през първото полувреме, в което отбеляза три безответни гола, пише dsport.

Левски играе през второто полувреме и все пак успя да реализира почетно попадение, но то не бе достатъчно.

Така "червените" постигнаха дубъл над големия си съперник след успеха с 2:0 на 7 април, който се игра пред много повече фенове, предаде БТА.

Улаус Скаршем, Джонатан Линдсет и Марселино Кареасо вкараха за тима на Стамен Белчев още през първото полувреме и отборът започна да мисли за разгром. Левски обаче направи по-добро второ полувреме, в което направи много пропуски, преди резервата Асими Фадига все пак да отбележи почетното попадение.

Със спечелените три точки ЦСКА-София се утвърди на второто място вече с 66 ш с аванс пред Черно море от 4. Тимът обаче изостава на 9 зад шампиона Лудогорец, който има и мач по-малко. ЦСКА-София ще гостува на Ботев в Пловдив в сряда в реванш от полуфиналите за Купата на България.

Левски остава пети и с все по-малки шансове да се пребори за място в евротурнирите през следващия сезон.