Гол в края попари юношите срещу Швеция в Елитния кръг на квалификациите за Европейското

1550
Снимка: facebook / BulgarianNationalTeam

Гол в края попари юношеския национален отбор на България до 17 години в двубоя срещу Швеция. Срещата от Елитния кръг на квалификациите за Европейското първенство завърши при резултат 2:1 за „тре кронур“.

Преди почивката голове не паднаха

В началните минути двата тима си размениха по няколко добри положения, но до гол така и не се стигна. След половин час игра Швеция бе много близо до попадение. Ударът на Антви обаче срещна десния страничен стълб. Само 120 секунди по-късно Мартин Бойчев можеше да отбележи, но изстрелът му мина на сантиметри над вратата.

Национален отбор на България за юноши до 17 години

Швеция направи пълен обрат в мача

В 52-ата минута България поведе. Мартин Бойчев навлезе в наказателното поле и с мощен удар матира стража на шведите. Малко по-късно скандинавците изравниха след изстрел на Куси-Асаре и разбъркване в пеналта. Минути след това попадение на Швеция бе отменено заради засада. В даденото от съдията продължение Швеция направи пълен обрат. Андерсон бе оставен на чиста позиция и с точен удар реализира за 2:1.

Групата на България

България е в Група 2 на Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024. Там, освен Швеция, са още тимовете на Румъния и Уелс. Мачовете от групата ще се изиграят в периода 20-26 март.

По-рано днес пък стана ясно, че агент съди новоизлюпен национал на България.